TK: Máme více než 100 tis. podpisů. Děkujeme

Tisková zpráva                                                                     25. 3. 2019

Většina společnosti podporuje ústavní definici manželství jako svazek muže a ženy, petice na její podporu má již více než 100 000 podpisů.

PRAHA

Aliance pro rodinu, z. s. nasbírala přes 100 000 podpisů za dobu 6 měsíců vedené kampaně na podporu ústavní definice manželství.

„Považuji za velký úspěch, že i přes minimální finanční prostředky, které jsme do kampaně na podporu ústavní definice manželství investovali, a zpočátku nevelkou propagaci ze strany médií, jsme dokázali, že více občanů ČR podporuje manželství muže a ženy než manželství homosexuálníDíky silné podpoře lidí, hodlá Aliance v kampani dále pokračovat,“uvedla předsedkyně Jana Jochová. 

Do kampaně Aliance pro rodinu investovala 160 000 Kčz vlastních zdrojů (oproti cca 14 mil.vloženým do kampaně LGBT+ aktivisty spolufinancovaným z Evropských fondů 4.4 mil. Kč). 

Výraznou převahu v počtech podpisů petice na podporu ústavní definice manželství podporují i nejnovější průzkumy veřejného mínění listopadu 2018 od relevantních agentur SANEP (2 108 respondentů ve věku 18+, listopad 2018) a Phoenix (1 063 respondentů ve věku 18+, listopad 2018), které ukazují, že 67,4 %Čechů souhlasí s ústavním zakotvením definice manželství jako svazku muže a ženy (SANEP), 71,6 % nesouhlasí s uzákoněním manželství pro stejnopohlavní páry (SANEP). Ještě překvapivější postoje se ukázaly u voličů jednotlivých politických stran (Phoenix). Voliči Pirátské strany se jasně vyjádřili pro ústavní zakotvení manželství ve 41 %. Soulad s postojem poslaneckého klubu Pirátů sdílí pouze 15 % jejich voličů, kteří podporují homosexuální manželství.

Poslankyně a poslanci jsou vystaveni soustavnému tlaku profesionální lobbistické kampaně. V rámci vyváženosti argumentace Aliance pro rodinu poslancům dodala Analýzu redefinice manželství, která je seznamuje s praktickými dopady v zemích, kde bylo homosexuální manželství uzákoněno již před lety. Aliance pro rodinu je velmi vděčná poslancům Markovi Bendovi (ODS)Alešovi Juchelkovi (ANO)Markovi Výbornému (KDU-ČSL)za účast a vystoupení na tiskové konferenci a taktéž za udělení záštity nad odborným seminářem na téma: „Proč potřebujeme ústavní definici manželství“, která se uskuteční dne 4. 4. 2019 v prostorách Poslanecké sněmovny za účasti významných zahraničních hostů.

Ústavní definice manželství je účinným nástrojem, jak ochránit ČR před experimenty, které povedou k rozmělnění pojmu manželství. Zahraniční zkušenost potvrzuje, že nejde o prázdné proklamace. Nejvyšší soud Kolumbie v roce 2017 právně uznal manželská práva polyamornímu vztahu 3 osob, jelikož již v roce 2016 ze stejných důvodů rozhodl o uznání homosexuálního manželství ústavní soud. Ve Francii došlo k nahrazení kolonek „matka“ a „otec“ pojmy „rodič 1“ a „rodič 2“ ve formulářích pro styk rodičů se školou, v Kanadě homosexuální manželství přineslo rozšíření uváděných rodičů na tři osoby v rodných listech. Analýza byla předána poslancům.

Homosexuální manželství bude mít závažné důsledky pro děti. Mužské páry využívají formy náhradního mateřství, tzn. pronájmu dělohy ženy. Dítěti je tedy ještě před jeho početím upírána matka. 

Tyto postupy jsou již v mnohých zemích světa legální (např. v Kalifornii, USA) a jsou využívány i českými občany. Logicky tedy po uzákonění homosexuálního manželství bude dalším požadavkem legalizace náhradního mateřství.

Na tato úskalí v ČR upozorňuje minimum odborníků, jelikož mají obavu z nenávistných reakcí. Ostatně není se čemu divit. Svobodná diskuse již v mnoha zemích Evropy a Spojených států na toto téma není možná. Za nesouhlasný novinový komentář hrozí novinářům vyhazov z práce jako v případě rakouského komentátora Leidenfrosta,“ uvedl místopředseda Jan Gregor z Aliance pro rodinu.

Omezování svobody slova se nevyhýbá ani ČR. Jedním z hlavních cílů Výboru pro sexuální menšiny bylo iniciovat doplnění sexuální orientace a genderové identity jako motivu trestných činů z nenávistiodůvodňujícího vyšší trestní sazbu (Témata pro činnost Výboru pro sexuální menšiny 2018).

Aliance pro rodinu, z. s.je nezisková organizace. Jejím cílem je dosáhnout společenské, kulturní, sociální a legislativní podpory a respektu pro rodinu založenou na manželství muže a ženy a vždy upřednostňovat právo dítěte vyrůstat ve stabilní rodině s matkou a otcem.