Pozvání k petici a novinky

Pracujeme na novém vzhledu a přehlednosti těchto stránek, údaje o počtu podpisů ani další věci nyní neaktualizujeme.

Petici je však stále možné podepisovat a posílat na adresu: Aliance pro rodinu, Platnéřská 191/4, Praha 1, 110 00

 (7.1.2019)

Petice stále pokračuje, prosíme, vytrvejte ve sběru podpisů, minimálně do konce roku 2018.

(2.12.2018)


Tisková zpráva

Petice na podporu manželství muže a ženy, tedy na podporu požadavku ústavního zakotvení manželství jako trvalého svazku muže a ženy, získala za 4 měsíce svého trvání více než 75 000 podpisů. To je za mnohem kratší dobu (o dva měsíce) více podpisů, než získala petice, která požaduje pravý opak – tedy takzvané manželství pro všechny.

„Vnímáme to jako obrovský úspěch, v době relativizace hodnot a snahy LGBT aktivistů otevřít manželství takzvaně všem, se ukazuje, že česká společnost je přece jenom konzervativnější, než nám tito aktivisté tvrdí,“ říká Jana Jochová, předsedkyně spolku Aliance pro rodinu, který petici organizuje. (30.10.2018)

Celou tiskovou zprávu najdete zde: http://www.protext.cz/zprava.php?id=30071


Celý záznam z veřejného slyšení ve Sněmovně k naší petici najdete zde a také jsou dispozici na našem youtube profilu sestříhaná videa odborných příspěvků, které přednesli renomovaní odborníci, kteří jasně popřeli řadu oblíbených tezí protistrany: „jde jen o změnu tří slov“, „nikomu to neublíží, někomu to pomůže“, „rodina se mění“ atd. Doporučujeme sdílejte a šiřte je! (23.10.2018)


V úterý 9.10.2018 proběhne veřejné slyšení petice Na podporu manželství muže a ženy v Poslanecké sněmovně spolu s další peticí, která chce manželství tak zvaně otevřít všem, pokud se ho chcete za naši stranu zúčastnit, napište nám pro podrobnosti na kancelar@alipro.cz

Zde je ke stažení oficiální pozvánka ze Sněmovny: http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=151132 Petice ale nekončí, pokračujeme dál, chceme získat více než 100 tisíc podpisů (3.10.2018)


Dne 21.9. jsme odevzdali první část petice do Sněmovny – tisková zpráva a fotografie z předávání jsou k dispozici zde: http://www.alipro.cz/novinky/ Petice ale stále pokračuje, aby  se poslanci a senátoři opravdu přesvědčili, že česká společnost nechce žádné revoluční změny ohledně manželství, naopak váží si ho natolik, že chce jeho ústavní ochranu, potřebujeme ještě více podpisů. Tedy sbíráme dál, další metou je 100 tisíc podpisů! (21.9.2018)


Petice bude pokračovat i v září, prosíme, vytrvejte ve sběru podpisů a podívejte se do rubriky Časté otázky, co dalšího lze dělat! Máme již přes 50 tisíc podpisů – za dva a půl měsíce je to veliké úžasné číslo – ale chceme a potřebujeme ještě více!  (30.8.2018)


Milí přátelé,

asi jste již registrovali, že skupina poslanců včele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou našich zákonů.

Rozhodli jsme se na podporu manželství muže a ženy zorganizovat petici a tím podpořit tento návrh poslanců na ústavní změnu.

Reagujeme tak i na jiný poslanecký návrh, který naopak žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně a dokonce získal podporu odstupující vlády. Předkladatelé tzv. manželství pro všechny legitimnost svých požadavků opírají o petici, pod kterou shromáždili cca 70 tisíc podpisů, což není málo a jejich šance na úspěch je poměrně velká.

Aby tato petice měla úspěch potřebujeme nutně Vaši pomoc. Chceme získat minimálně dvojnásobek podpisů jako má petice za tzv. manželství pro všechny a raději mnohem více.

Přidejte se a pomozte nám nasbírat co nejvíce podpisů od svého okolí. Manželská rodina byla a je zárukou budoucích generací. Jde o všechny naše děti a naše budoucí generace. Tímto i vy pomáháte utvářet svět, v jakém budou žít.

Text petice a petiční arch najdete v menu na úvodní stránce. Petice musí proběhnout výhradně papírovou formou, protože zákon zná petice pouze v této formě. A jenom tak můžeme dosáhnout, aby o požadavku petice jednali ve Sněmovně.

Na těchto stránkách je mapa, míst, kde budou umístěny petiční archy. Může to být jakékoli místo, kde se shromažďují lidé: náměstí, divadlo, kavárna, kostel, poutní místo nebo i jakákoli soukromá adresa. Prosíme, využijte i tuto možnost a vytvářejte petiční místa! Vyplňte formulář a přidejte své petiční místo! Po kontrole je ihned zařadíme do mapy.

Petici mohou podle zákona podepsat všichni občané (není omezena věkem, pouze schopností porozumět předmětu petice a souhlasem s jejím požadavkem) a i cizinci zdržující se na území ČR.

Pokud se rozhodnete podpořit nás dobrovolnickou pomocí, modlitební podporou a popřípadě i  materiálním příspěvkem, budeme velmi vděční! Bez Vás to nejde!

Přispět nám můžete na číslo účtu: 2600107732/2010

Organizátorem petice je zapsaný spolek Aliance pro rodinu, www.alipro.cz

Petiční archy posílejte na adresu spolku uvedenou dole na arších:

Aliance pro rodinu, Platnéřská 191/4,  Praha – Staré Město 110 00

Petice zatím nemá časovou lhůtu, předpokládáme, že budeme sbírat podpisy celé prázdniny a pak se uvidí. Je-li to možné, posílejte podepsané archy průběžně, abychom mohli uveřejňovat statistiky podpisů.

Děkujeme!

.(25.6.2018)